לא יפסיקו להרים לך על האלבום: איך לבחור את צלם החתונה הנכון עבורך

256
מתחילים בבחירת סגנון צילום מועדף (מבוים, אמנותי, עיתונאי, רטרו או מוקפד ונקי), ממשיכים בחיפוש צלמים מתאימים (ובוחנים את הקליק בפגישה) ומסיימים במתן דגשים (כמו להבהיר מיהם האנשים החשובים לכן שתרצו שיתועדו בחתונה)
לא יפסיקו להרים לך על האלבום: איך לבחור את צלם החתונה הנכון עבורך
להשראה, טיפים ייחודיים והמלצות חמות עקבו אחרינו באינסטגרם!
מה זה חתונה? יש אומרים שזה "היום המאושר בחייכם/ן", אך בפועל מדובר באירוע שעובדים על הפקתו חצי שנה, מתכננים כל פרט ופרט בקפידה – מסידורי ההושבה המרהיבים ועד לשמלה השנייה, ואז, כשהיום הגדול כבר מגיע – הוא עובר בטיל, מרגיש כולו כמו שלוש דקות ולא זוכרים ממנו כלום!

זה פייר זה? סתם, אנחנו כמובן מגזימים.

אבל מה שבטוח, הדבר שיחזיק אתכן הכי הרבה לאחר תום האירוע, אלה הן התמונות. התמונות שתעלו לפייס, התמונות שתשלחו לכל בני המשפחה, התמונות שבבוא היום תראו לילדים ולנכדים. זו לא סתם מזכרת, זו ה-מזכרת, ולכן אין ספק שהבחירה בצלם היא אחת ההחלטות החשובות ביותר.

אז איך בכלל בוחרים צלם חתונה? מגרילים שם ומקווים לטוב? מתפללים לפיית השיניים? פחות. מה שכן, עוד לפני שתנסו לבחור צלם ספציפי, כדאי לבדוק אם יש חיבור לסגנון צילום מסוים – ולהמשיך משם.

אז מי הכי עושה לך את זה? הכירו את ארבעת סגנונות הצילום הבולטים

1. צילום הקטלוג היוקרתי

אין אמצע בכל מה שקשור לסגנון הצילום המבוים: או שתאהבו אותו, או שתסלדו ממנו. הצילום המבוים כולל שלל העמדות, בלוקיישנים שנבחרו בקפידה, מבטים מישרים למצלמה וסגנון אלגנטי מאוד, וכן עבודת עריכת תמונות מוקפדת - שהיא חלק גדול מהעניין.
 
אידיאלי עבור זוגות שמרגישים בנוח מול המצלמה ורוצים לשחק איתה, ופחות לאלה שנבוכים מצילומים.

2. צילום הרטרו ואינסטגרם

סגנון צילום הרטרו הוא הסגנון המושלם לחובבי הוינטג' באשר הם. הסגנון מתאפיין בצילום רומנטי ורך, של תמונות שמשדרות כאילו והן לקוחות מתקופות ישנות יותר, כמו שנות ה-70. עריכת התמונות משווה להן גווני פילטר חומים צהבהבים המדמים look and feel של צילום פולרואיד נושן שכזה.

3. צילום פפראצי

הסגנון העיתונאי מבקש להמשיך את המגמה השולטת היום בשוק הבידור, והוא להציג פשוט הכל ללא פילטרים. גם אם זה פריים בשלב ההתארגנות, כשאוכלים כריך או שותים קפה עם עיגולים בעיניים. הצילום העיתונאי דוגל בהצגת הפינות והזוויות האנושיות והכי יומיומיות שביום הגדול, מגיש את הזוג כפי שהוא, כמעט ללא עריכת תמונות, שפצור צבעים וכדומה – אלא פשוט מנת מציאות לפנים.

4. הצילום האמנותי

הצילום האמנותי שובר את השטנץ המוכר של צילומי החתונה. לא עוד צילומי זוגיות בנאליים ומחויכים, לא די בצילומי משפחות בכניסה לאולם. הסגנון האמנותי מתהדר בפילטרים כבדים, משחקי צבעים עם התמונות, פוזיציות צילום לא שגרתיות, התמקדות בפרטים קטנים ובעיקר תמונות – שלא כל אחד מבין מה הקטע שלהן.
 
חשוב לקחת בחשבון שהארטיסיות מגיעה על חשבון הקלאסיקה, ובמקום שלל תמונות רומנטיות מצילומי הזוגיות, תמצאו פריימים מעניינים שמתמקדים באלמנטים שונים בלבוש, בהבעות וכדומה. 

לאחר שתחליטו מהו סגנון הצילום המועדף, התרשמו מעבודותיהם של שלל צלמים באתרים ובעמודי הפייסבוק והאינסטגרם. קבעו להיפגש עם לא יותר משלושה צלמים, ובמהלך השיחה שאלו אותם שאלות באשר לסגנון הצילום שלהם, בחנו את המקצועיות שלהם ואת תיק העבודות.

מטרת השיחה היא גם לבחון האם יש קליק עם הצלם. בכל זאת, מדובר בספק שנצמד לאורך היום כולו – כך שמידת מסוימת של כימיה בהחלט חשובה. מה שכן, לא משנה איזה סגנון צילום תרצו – חפשו צלם אסרטיבי, כזה שיוצר תמונות, ושלא רק נותן לדינמיקה הכללית לשלוט בו.

יש חוזה סגור וחתום עם צלם? מברוק! כבר בשיחת הסגירה ציינו בפניו דגשים קריטיים. נכון, יש עוד זמן לזה, אבל את הנקודות הבאות שווה להעלות כבר עכשיו: הציגו לו את האנשים החשובים לכן ובקשו ממנו להתמקד בהם במהלך האירוע (זה מאוד לא נעים לחזור ולגלות שאין תמונה של סבתא באלבום רק כי היא לא פיזזה על הרחבה).

האמת, לא תאמינו כמה שהטיפ הזה חשוב, ליום החתונה יש נטייה לזרום מעצמו, ואיכשהו יוצא שאנשים יקרים לא יופיעו בתיעוד שלו, במיוחד אם הם לא רקדנים קרחניסטיים (זה יכול להיות ההורים, האחיינים או האחים). לכן, הציגו בפני הצלם הנבחר רשימה של "האנשים המבוקשים" לצילום.

כמובן שכבר בשלב זה תוכלו להציג בפני הצלם דוגמאות לפריימים אהובים (גם אם הם לא שלו), ולבקש ממנו לייצר תמונות דומות. תוכלו גם לבקש דברים ספציפיים, כמו למשל לאסוף את הקהל סביב אמצע האירוע, להעלות לנקודת תצפית גבוהה כלשהי (למשל, עמדת הדיג'יי) ולצלם פריים הורס של כל החוגגים.
 
בקיצור, עופו על זה!
0 תגובות